Рекомендація EVO ICL пацієнтам

Вирішальне значення має те, як ви позиціюєте технологію у своїй практиці.

Lin_R_T.jpg (15 KB)  Роберт Т. Лін, доктор медичних наук

Лінза EVO ICL (EVO; STAAR Surgical; рис. 1) була схвалена FDA у березні 2022 року. За останні 6 місяців я провів понад 200 імплантацій ICL EVO. Однак мій досвід із сімейством лінз ICL виходить далеко за межі нещодавнього схвалення. Я використовую Visian ICL з відмінними результатами з 2008 року та провів понад 1000 процедур з обома моделями лінз. Відповідно до того, як ICL з часом еволюціонувала, змінився й підхід до рекомендацій цієї технології пацієнтам. Нова EVO додала мені ще більше впевненості, щоб рекомендувати технологію ширшому колу пацієнтів.

Лін Р.Т. - Рекомендація EVO ICL пацієнтам - 02.jpg (12 KB)

Рис. 1. EVO ICL

До проти зараз

До того, як було схвалена EVO, я рекомендував процедуру ICL лише пацієнтам із проблемною рогівкою або високою короткозорістю, що перевищує за сферичним еквівалентом -10,00 D. Було дві причини. По-перше, процедура вимагала периферичної іридотомії для полегшення току рідини в оці. Це було незручно для пацієнтів, тому що вони повинні були приходити на окрему процедуру, був певний дискомфорт і вони іноді відчували відблиски від периферичної іридотомії. По-друге, у клінічному дослідженні FDA було зареєстровано 1,3% випадків розвитку клінічно значущої передньої субкапсулярної катаракти протягом 5 років після процедури ICL.1

«Ключовим чинником є довіра до процедури, яку ви рекомендуєте. Пацієнти слідують рекомендації, коли вони відчувають впевненість, що їм рекомендують найкращу процедуру з урахуванням їхнього унікального випадку».

Зараз EVO додала мені більше довіри. По-перше, більше немає потреби у передопераційній периферичній іридотомії, оскільки EVO розроблена з центральним портом, що знижує ризик блокади зіниці та катаракти. Огляд літератури щодо EVO не виявив випадків передньої субкапсулярної катаракти впродовж 5 років після операції, що була б пов’язана з імплантацією лінзи.2 І, з мого особистого досвіду, менш ніж 1% очей мають ВОТ понад 25 мм рт.ст. протягом перших 24 годин.

З цих причин я рекомендую EVO більшій кількості пацієнтів, ніж раніше, включно з тими, у кого міопія менша. На цей момент я настійно рекомендую EVO для пацієнтів:

  • віком до 45 років із короткозорістю зісферичним еквівалентом більше -8,00 D;
  • з < 280 мкм розрахунковою залишковою товщиною строми при плануванні ексимер-лазерної корекції;
  • з високим ризиком розвитку кератоконусуна основі топографії або картування епітелію.

Ми також пропонуємо EVO для пацієнтів, які відповідають визначенню короткозорості високого ступеня (-6,00 D), якщо вони хочуть отримати кращий зір, і ми імплантували EVO для міопії нижче -3,00 D.

Чим більше процедур я роблю, тим впевненіше рекомендую цю технологію. І це стосується не лише мене – усі наші консультанти та вся наша команда дуже раді бачити пацієнтів, які відповідають вимогам на операцію EVO, тому що ми знаємо, що вони будуть щасливі наступного дня. У більшості пацієнтів 20/20 або краще без корекції наступного дня (рис. 2).

Лін Р.Т. - Рекомендація EVO ICL пацієнтам - 03.jpg (33 KB)

Рис. 2. Більшість пацієнтів, які отримують EVO Visian ICL, досягають 20/20 або вище UDVA

Ключовим чинником є довіра пацієнта до процедури, яку ви рекомендуєте. Пацієнти це розуміють і відчувають впевненість, що їм рекомендують найкращу процедуру з огляду на їхній унікальний випадок. Оскільки ми лікуємо більше пацієнтів і технологія стає більш відомою громадськості, більше пацієнтів звернеться з проханням про імплантацію EVO в Сполучених Штатах, як і в інших країнах.

Розмова з пацієнтом

Як правило, пацієнти відчувають себе комфортно з EVO, якщо ми рекомендуємо їм лікування та розповідаємо про переваги. Їх заспокоює те, що я можу видалити EVO, якщо це необхідно, та що наш рівень видалення надзвичайно низький. Ми також пояснюємо пацієнтам, що матеріал Collamer використовується в офтальмології більше ніж 30 років із чудовою біосумісністю матеріалу.* Пацієнтам із короткозорістю понад -6,00 D ми повідомляємо, що, виходячи з досвіду наших пацієнтів, вони, ймовірно, матимуть кращий зір вдень і вночі порівняно з LASIK, SMILE та їх нинішніми окулярами або м’якими контактними лінзами. Нарешті, ми повідомляємо пацієнтам, що, оскільки при EVO зберігається тканина рогівки, вони будуть у майбутньому кандидатами імплантації інших варіантів ІОЛ, коли їм буде потрібна операція з видалення катаракти.

«Оскільки при імплантації EVO зберігається тканина рогівки, вони будуть у майбутньому кандидатами імплантації інших варіантів ІОЛ, коли їм буде потрібна операція з видалення катаракти».

У випадку рефракційної хірургії важливо, щоб хірург надав чітку рекомендацію щодо найкращої процедури для кожного пацієнта. З мого досвіду, це має більший вплив на пацієнтів і краще, ніж говорити їм, що вони можуть зробити те й інше. Останнє їх бентежить, і вони можуть вибрати дешевший або більш звичний варіант.

Коли пацієнти розуміють, що імплантація EVO – це не тільки безпечна та ефективна процедура, але й така, що дає їм найбільше можливостей на майбутнє, вони відчувають впевненість у своєму рішенні виконати імплантацію EVO. Наприклад, коли кандидати на EVO вибирають між цією процедурою та LASIK, я люблю сказати щось схоже на таке: «EVO  це рекомендована процедура для вас. Обидва варіанти корекції хороші, але я настійливо рекомендую EVO, оскільки вона зберігає рогівку та забезпечить вам більше варіантів імплантації ІОЛ у майбутньому. Я можу видалити у разі потреби EVO та, швидше за все, забезпечу вам чудову якість зору».

Я також вважаю корисним залучення пацієнтів до ухвалення рішення про те, щоб дізнатися більше. Наприклад, якщо хтось приходить на LASIK, але я вважаю, що він кращий кандидат на EVO, я визнаю їх точку зору та кажу: «Я знаю, що ви прийшли на LASIK. Це чудова процедура, але чи хотіли б ви почути про те, що може навіть краще підходити для ваших очей?». Тепер, коли вони дали вам дозвіл розповісти їм про альтернативну технологію, вони, швидше за все, довірятимуть вам і вашим співробітникам, коли ви скажете їм, що кращим варіантом корекції є імплантація EVO. Це називається технікою «так-так», і вона виявилася ефективною у моїй практиці. Пацієнт повинен відчувати, що ви бажаєте лише найкращого для нього. Будьте впевнені у своїх словах, використовуйте відповідну мову тіла та говоріть м’яким тоном.

Пацієнти, які з’являються у вашому кабінеті, як правило, мотивовані досягти незалежності від окулярів, але їм все одно потрібна допомога у виборі процедури, що їм підходить. Дотримуючись наведених вище вказівок, ви можете навчитися вести успішний діалог з пацієнтами та позиціювати EVO як рекомендоване лікування для кола пацієнтів, що зростає.

  1. Sanders DR. Anterior subcapsular opacities and cataracts 5 years after surgery in the Visian implantable collamer lens FDA trial. J Refract Surg. 2008;24:566–70.
  2. Packer M. The Implantable Collamer Lens with a central port: review of the literature. Clin Ophthalmol. 2018;12:2427–2438.
Доверху